çocuk-Gelisimi-Sertifika-Egitimi

Kreşte Çalışmak İçin Sertifika Nereden Alınır ?

Çocuk gelişimi sertifikası almak isteyen kişilerin bu sertifikayı almak isterken karşısına çıkan bir soru olarak kreşte çalışmak için sertifika nereden alınır sonra suyla beraber kişiler bu eğitimi araştırmaya başlamaktadır. Çocuk gelişimi ve eğitimi okul öncesi alanında çalışan çalışmayı düşünen veya kendini çocuk gelişimi alanında virüs seviyeye çıkartmak isteyen ebeveynler, uzmanlar ve öğretmenler için hazırlanmış olan bir eğitim programıdır. Bu eğitim ile hedeflenen bazı koşulları var bu koşullardan bazıları çocukların fiziki-sosyal- zihinsel gelişimlerine çıkarabilecekleri en üst düzeye çıkarabilecek bilgi donanım ve beceriye sahip kişileri yetiştirmektir. Okul öncesi çağ da en çok karşılaşılan gelişimsel konulara bilimsel bilgiler ile beraber uygulama örnekleri önerileri sunarak kişilerin çocuk bakımı ve çocukla çalışma becerilerini geliştirmek amaçlanmaktadır bunun yanı sıra yaşanmış örnekler üzerinden de kuramsal bilgilendirme sunmak ve uygulama becerilerini geliştirmek de bu programın bir amacıdır. Okul öncesi çocuklara yönelik öğretici olarak derslere girebilme yetkisi kazandırmak da bu programın amacıdır. Peki bu programa sahip olan kişiye kreşte çalışabilirim yani kreşte çalışmak için sertifika nereden alınır sorusunun cevabı nedir bu sertifika sahibi olan kişiler kreşlerde çalışabilmektedirler.

 

Okul Öncesi Sertifikası Ne İşe Yarar ?

Okul öncesi sertifikası ne işe yarar sorusu altında kişiler eğitim sonrası alacakları sertifika ve mesleki yeterlilikleri sağladıkları durumlarda nerede çalışabileceklerini ve eğitim içeriği hakkında bazı bilgiler edinmektedir. Sertifika sonrası mesleki yeterliliği sağlayan kişiler anaokullarında, kreşlerde, çocuk bakımevlerine, öğretici ve öğretici yardımcısı olarak çalışabilmektedir. Eğitim alınırken bazı ders içerikleri bulunmaktadır ve bu ders içeriklerinden bazılarını sayacak olur isek: Çocuk bakımında iletişim, çocuk bakımına zehirlenme, çocuk bakımından bulma, iletişim kanallarının da görsel kanal iletişimin başlangıç noktası, iletişimde kullanılan diller, iletişim engelleri ve ilginçlikler, çocuk bakımında drama, uygulamaları çocuk bakımı, ilk yardımda açılış, çocuk dış kalp masajı, çocuk bakımında solunum yolu tıkanmaları, çocuk bakımında iletişim giriş, çocuk bakımında iletişim süreci, çocuk bakımında iletişim sürecinin işleyişi, iletişimde kullanılan diller gibi eğitim içerikleri sertifika programları içerisinde bulunmaktadır.

 

Çocuk Gelişimi Sertifikası Nerelerde Kullanılır ?

Çocuk gelişimi sertifikası nerede kullanan ile kişiler sertifika sahibi olduktan sonra nerede çalışabileceklerini öğrenen bilmektedirler. Çocuk gelişimi sertifikası olan kişiler anaokullarında kreşlerde çocuk bakım evlerinde öğretici ve öğretici yardımcısı adı altında çalışabilmektedirler.

Yorumunuz:

Ülkemizin her katmanında ve her alanda kendi kendine yeten ve sürekli geliştirebilen; birey ve toplum olarak, çağın gerekleri doğrultusunda, çok donanımlı ve yönlü genç nesilleri yetiştirmektir.

HIZLI MENÜ

BİZE ULAŞIN

Mahfesığmaz, G2 Göktekin Apartmanı, 79141. Sk. No:57, 01170 Çukurova/Adana

© Copyright 2023 All Rights Reserverd

EĞİTİM BAŞVURU FORMU
e devlet onaylı sertifika