Aile Dizimi Sertifikasını Kimler Alabilir?

Aile-Dizimi-Sertifika-Egitimi

Aile dizimi eğitime adına aile dizimi sertifikasını kimler alabilir sorusu sorulmaktadır. Aile dizimi sertifikasını kimler alabilir sorusu çerçevesinde kişiler aile dizimi eğitimini hakkında bilgi edinmenin yanı sıra aile dizimi eğitim alabilmek adına ön koşul veya şart bulunup bulunmadığı ve bu şartları doğrultusunda kimlerin alabileceği hakkında bilgi sahibi olmaktadır. Peki aile dizimi sertifikasını kimler alabilir şu şekilde sıralayalım: Sosyal hizmet uzmanları, çocuk gelişimi uzmanları, hemşireler, sosyologlar, psikolojik danışmanlar, psikologlar, uzman asistan ve pratisyen hekimler ve belirtilen bölümler içerisindeki son sınıf öğrencilere aile dizimi eğitimi alabilir ve aile dizimi sertifikası sahibi olabilirler. Eğer bu alanlar içerisinde bulunuyor iseniz aile dizimi eğitimlerine başvurarak katılabilir ve sertifika sahibi olma konusunda ilk adımı atabilirsiniz.

 

Aile Dizimi İşe Yarar Mı?

Peki aile dizimi işe yarar mı? Aile dizimi oldukça işe yarar bir durumdur çünkü aile dizini eğitimiyle beraber kişiler aile dizilerini öğrendikten sonra hem iş hayatları içerisinde hem de kendi hayatları içerisinde uygulamaya koyabilirler ve bu sayede aile dizimini hayatının her bir noktasından yayma şansına da sahip olabilirler ve bu durum doğrultusunda aile dizimini etkili olduğu gözlemlenebilen bir durumdur.

 

Aile Dizimi İçeriği Nedir?

Aile dizimi içeriği nedir aile dizimi eğitimi adına aile dizimi içerikleri oldukça önemlidir çünkü bu eğitim içerikleriyle beraber kişiler aile dizimi hakkındaki teorik ve pratik bilgileri edinmekte bu bilgiler doğrultusunda aile dizimini iyice kavramaktadırlar. Peki aile dizimi içeriği nedir şu şekilde sıralayalım: Aile diziminde dışlanma, aile diziminde sistem ve sistemin sağlıklı işlemesi, aile diziminde denge yasası, aile diziminde vaka örnekleri, aile diziminde düzen kavramı, aile diziminde saygı kavramı, aile diziminde ebeveyn ve çocuk arasında sevgi düzeni, aile sisteminde düzenli ifade eder, aile diziminde suçluluk duygusu, aile diziminde öfke kavramı, aile diziminde suçlu ve kurban, aile dizinin de özdeşim, aile diziminde toplumsal vicdanda aidiyet, aile diziminde kolektif bilinçle kavramı, aile diziminde denge kavramı, aile diziminde sosyal düzen ve görgü kuralları, aile diziminde vicdan ve değerler, aile dizimi oluşturmak, aile diziminde tek seans modu, aile diziminden kimler faydalanabilir, aile diziminde töre patik iyileşme, aile dizimi ve psikodrama aile dizimi kuramı, aile dizimi kurama amaçları, sistemik aile terapisi, grup yönetimi kuralları ve teknikleri , Bert Helingerin hayatı gibi eğitim içerikleri aile dizimi içerikleri arasında yer almaktadır.

Yorumunuz:

Ülkemizin her katmanında ve her alanda kendi kendine yeten ve sürekli geliştirebilen; birey ve toplum olarak, çağın gerekleri doğrultusunda, çok donanımlı ve yönlü genç nesilleri yetiştirmektir.

HIZLI MENÜ

BİZE ULAŞIN

Mahfesığmaz, G2 Göktekin Apartmanı, 79141. Sk. No:57, 01170 Çukurova/Adana

© Copyright 2023 All Rights Reserverd

EĞİTİM BAŞVURU FORMU
e devlet onaylı sertifika