Beslenme alışkanlığını değiştirmek önünüzdeki yılları sağlıklı biçimde geçirmenizi sağlar. Vücut özelliği, yaş, boy, kilo göz önünde tutularak beslenme planı oluşturan kişiye beslenme koçu denir. Beslenme koçu, sağlıklı yaşamanızı sağladığı gibi hayatınızı da düzenler. Yediklerinize dikkat ederek sağlıklı yaşam sürmenizi destekler.

Beslenme koçluğu eğitimi almanızın kendinize ve başkalarına faydası çok yönlüdür. Kendi beslenme düzeninizi oluşturup bunu yaparken de gelir sağlarsınız. Danışanlarınızın beslenme alışkanlıklarını düzenlerken para da kazanırsınız. Üstelik bunu uzaktan veya online bile yapabilirsiniz. Beslenme koçluğu eğitimi alıp danışanlarınıza çeşitli uygulamalar üzerinden destek verirsiniz.

Beslenme ve Diyetetik Sertifika Programı

Beslenme ve diyetetik sertifika programı, diyetisyen eğitimi alacağınız kurslardan değildir. Koçluk mesleğinin beslenme ile ilgili bölümünde hizmet vermenizi saplar. Beslenme ve diyetetik sertifika programı devlet üniversitesi ile hareket eden kurumlardan da alınır. Ömür Boyu Eğitim merkezinin de içinde bulunduğu bu kurumlar size yurt dışında bile kullanacağınız sertifika verir. Eğitimler birçok kurum ile kıyaslanmayacak derecede iyidir. Çünkü dersler üniversitede görev yapan eğitmenlerce hazırlanır. Bu da beslenme koçluğu eğitimi içeriklerinin üst seviyede olmasını sağlar.

Beslenme ve diyetetik sertifika programı size meslek kazandırır. Uluslar arası akreditasyonlu sertifika avantajı da verir.  Kimler beslenme koçu olabilir ise o kimseler beslenme ve diyetetik sertifika programı için kayıt yaptırıp eğitim alır.

Kimler Beslenme Koçu Olabilir?

Beslenme koçluğu diyetisyenlik gibi olmadığından kimler beslenme koçu olabilir sorusunun cevabı basittir. Beslenme koçları neler yapar ve kimler beslenme koçu olabilir sorularının cevabını bulduktan sonra eğitimlere katılıp kısa sürede çalışabilirsiniz. Herkes beslenme koçu olabileceği için Ömür Boyu Eğitim’i arayıp kaydınızı yaptırabilirsiniz.

  • Koçlar
  • Beslenme koçu olmak isteyenler
  • Akıl ve ruh sağlığı uzmanları
  • Eğitmenler
  • Spor ile yakından ilgilenenler

Bu kişiler ve farklı meslek gruplarından kimseler beslenme koçu olabilir.

Beslenme Koçları Neler Yapar?

Beslenme koçları neler yapar bilirseniz kariyerinizi o yöne doğru ilerletip eğitim alabilirsiniz.

  • Kişiyi zorlamadan sağlıklı beslenme düzeni hazırlar
  • Sağlıklı yaşam hedefi belirler
  • Kalori hesaplama, menü oluşturma, öğün planlama
  • Hareket için egzersiz belirleyip takibi yapma

 

Yorumunuz:

Ülkemizin her katmanında ve her alanda kendi kendine yeten ve sürekli geliştirebilen; birey ve toplum olarak, çağın gerekleri doğrultusunda, çok donanımlı ve yönlü genç nesilleri yetiştirmektir.

HIZLI MENÜ

BİZE ULAŞIN

Mahfesığmaz, G2 Göktekin Apartmanı, 79141. Sk. No:57, 01170 Çukurova/Adana

© Copyright 2023 All Rights Reserverd

EĞİTİM BAŞVURU FORMU
e devlet onaylı sertifika