Çocuk Gelişimi Sertifikası Ne İşe Yarar

Kreşte Çalışmak İçin Sertifika Nereden Alınır ?

Çocuk gelişimi, eğitimi okul öncesi alanında çalışan çalışmayı düşünen veya kendini çocuk gelişimi alanında geliştirmek isteyen uzmanlar öğretmenler ve ebeveynler adına hazırlanmış bir eğitim programıdır. Çocukların fiziksel sosyal zihinsel gelişimlerini en üst seviyeye ulaştıracak bilgi donanım ve beceriye sahip kişileri yetiştirmek amacı ile bu sertifika ve eğitim kursu verilmektedir. Bu eğitim ile beraber kişiler okul öncesi döneminde karşılaşılan gelişim ile alakalı durumlarda bilimsel bilgilerin altında uygulama önerileri sunularak çocuk bakımı ve çocukla çalışma becerilerini geliştirmesi amaçlanmıştır. Bireylerin deneyimlemiş olduğu olay ve örnekler üstünden kuramsal bilgilendirme ve uygulama becerilerini geliştirmek bu eğitim programı içerisinde planlanan bir şeydir. Anaokulu, kreş ya da çocuk bakımevlerinde öğretici yardımcısı olarak çalışabilmek için yeterli eğitimle donanımlara sahip bireyleri yetiştirmek de bu kursun amaçlarından biridir. Peki kreşte çalışmak için sertifika nereden alınır sorusu ile karşılaşırsanız çocuk gelişimi sertifikası veren eğitim kurumlarından eğitim almanız ve eğitim sonucu sertifika sahibi olmanız gerekmektedir. Bu seçeceğiniz eğitim kurumunun gerektirdiği özellikler ise üniversite onaylı ve uzmanlar tarafından hazırlanmış bir programa sahip olmalarıdır. Araştırmanın sonucunda bulduğunuz kurumaya başvurarak eğitim alabilir ve sertifika sahibi olabilirsiniz eğitimi alırken uzaktan eğitim olarak almanız halinde eğitim sonu kazanacağınız sertifikanın üzerinde herhangi bir şekilde uzaktan eğitim ibaresi bulunmamaktadır. Bu yüzden örgün ve uzaktan eğitim arasında sertifika bazında hiçbir fark bulunmamaktadır ve bu gibi durumların kafanızı karıştırılmaması gerekmektedir.

 

Okul Öncesi Sertifikası Ne İşe Yarar ?

Peki okul öncesi sertifikası ne işe yarar soruyla beraber kişiler hangi kazanımları elde edebileceklerini bu kazanımlar için hangi eğitim içeriklerine göreceklerini ve bunun yanı sıra hangi alanda çalışabileceklerini öğrenmektedir. Peki hangi alanlarda çalışabilirler kreşlerde, anaokulu ve çocuk bakımevlerinde öğretici yardımcısı, çocuk bakım elemanı adı altında çalışabilmektedirler. Bunun yanı sıra mesleki yeterliliği sağlayan kişiler eğitim sektörü alanında öğretmen ya da öğretmen yardımcısı gözetimi ile beraber erken çocukluk eğitim kurumlarına içerisinde çalışabilmektedirler. Bunun yanı sıra çocuk dış kalp masajı iletişimin boyutları iletişimde kültürel farklılıklar iletişimde kullanılan diller çocuk bakımında iletişim çocuk bakımında iletişim sürecinin işleyişi gibi bazı ders içerikleri de sertifika programının içinde bulunmaktadır.

 

Çocuk Gelişimi Sertifikası Nerelerde Kullanılır ?

Çocuk gelişimi sertifikası olan kişiler çocuk gelişimi sertifikası nerelerde kullanılır sorusunu oldukça sormaktadırlar. Sertifika sahibi kişiler anaokulu, çocuk bakım evleri ve kreşler de öğretici yardımcısı veya çocuk bakım elemanı olarak çalışabilir yani bu alanlar sertifikanın kullanıldığı alanların başında gelir.

Yorumunuz:

Ülkemizin her katmanında ve her alanda kendi kendine yeten ve sürekli geliştirebilen; birey ve toplum olarak, çağın gerekleri doğrultusunda, çok donanımlı ve yönlü genç nesilleri yetiştirmektir.

HIZLI MENÜ

BİZE ULAŞIN

Mahfesığmaz, G2 Göktekin Apartmanı, 79141. Sk. No:57, 01170 Çukurova/Adana

© Copyright 2023 All Rights Reserverd

EĞİTİM BAŞVURU FORMU
e devlet onaylı sertifika