MEB Onaylı Dil ve Konuşma Güçlüğü Öğretmen Yetiştirme Eğitimi İçeriği Nedir ?

Dil ve konuşma terapisi eğitimi insanlar için oldukça önem taşımaktadır çünkü insanlar sosyal birer varlık olduğundan dolayı ve hayatlarının neredeyse her anını başka birileriyle iletişim halinde geçirdikleri için dil ve konuşma terapisi eğitimi insanlar adına büyük bir önem arz etmektedir. Kişilerin konuşmalarında bir bozukluk olması sosyal anlamda kopukluk yaşanmasına sebep olabilmektedir ve bu da toplumlarda bireylerin çok büyük sorunlar yaşamasına neden olabilmektedir. Bu yüzden kişilerin dil ve konuşma terapisi eğitimi alarak sertifika sahibi olmanın yanı sıra dilin nasıl kullanacağını ve konuşmanın nasıl olduğunu daha detaylı bir şekilde öğrenmektedir. Peki ne onayı ile dil ve konuşmaya gidiyor öğretmen yetiştirmeye eğitim içeriği nedir derseniz şöyle içerikleri sıralayabiliriz iletişim Özel Eğitim iletişim bozuklukları dil ve konuşma işitme ve konuşmanın medikal temelleri araştırma yöntemleri ve teknikleri, genel dil Bilim, ölçme ve değerlendirme, konuşturma bozuklukları ve dil bozuklukları gibi eğitim içerikleri bu sertifika programının içinde bulunmaktadır.

 

Dil ve Konuşma Terapisi Sertifikasını Kimler Alabilir ?

Dil ve konuşma terapisi eğitimi almak isteyen kişilerin karşısına çıkan bir soru olan dil ve konuşma terapisi sertifikasını kimler alabilir sorusunu için kimlerin alabileceğini şöyle sıralayabiliriz: Okul öncesi öğretmenliği, sınıf öğretmenliği, dil bilim, müzikoloji, Şan, müzik öğretmenliği, tıp doktoru, sosyoloji, psikoloji, fizyoterapi, sosyal hizmet uzmanı, çocuk gelişimi ve okul öncesi eğitim öğretmenliği, çocuk gelişimi ve eğitimi bölümü, rehberlik ve psikolojik danışmanlık bölümü, sınıf öğretmenliği, işitme engelliler sınıf öğretmenliği, Türk Dili ve Edebiyatı Türk Dili ve Edebiyatı öğretmenliği, zihinsel engelliler sınıf öğretmenliği, görme engelliler sınıf öğretmenliği, Türkçe öğretmenliği, tıp doktoru, çocuk gelişimi ve eğitimi öğretmenliği, anaokulu öğretmenliği, rehberlik ve psikolojik danışmanlık bölümü gibi alanlarda bulunan kişiler bu eğitim programına katılabilmektedirler.

 

Dil ve Konuşma Terapisi Sertifikası Ne İşe Yarar ?

Dil ve konuşma terapisi sertifikası ne işe yarar der misiniz ülkemiz bazında eğitim alan terapistler özel merkezlerde rehabilitasyon merkezlerine ve hastanelerde özel ve resmi olarak çalışabilmektedirler. Bunun yanı sıra yurt dışında çalışmak isteyen kişilerin de bu alanda oldukça iş olanağı olduğu görülmektedir çünkü konuşma bozuklukları erken yaşta tedavi edilmesi gereken bir durumdur ve bu yüzden önemlidir.

Yorumunuz:

Ülkemizin her katmanında ve her alanda kendi kendine yeten ve sürekli geliştirebilen; birey ve toplum olarak, çağın gerekleri doğrultusunda, çok donanımlı ve yönlü genç nesilleri yetiştirmektir.

HIZLI MENÜ

BİZE ULAŞIN

Mahfesığmaz, G2 Göktekin Apartmanı, 79141. Sk. No:57, 01170 Çukurova/Adana

© Copyright 2023 All Rights Reserverd

EĞİTİM BAŞVURU FORMU
e devlet onaylı sertifika