Profesyonel Eğitim Koçluğu sertifikası Eğitim İçerikleri Nelerdir?

Eğitim koçluğu sertifikası adına profesyonel eğitim koçluğu sertifikası eğitim içerikleri nelerdir sorusu sorulmaktadır. Bu soruyla beraber kişilere profesyonel eğitim koçluğu sertifikası eğitim içerikleri nelerdir sorusu altın da eğitim koçluğu sertifikası içerisinde bulunan eğitim içeriklerinin öğrenmekte ve bu eğitim içerikleri üstünden hangi bilgileri edinecekleri hakkında bilgi sahibi olmaktadır. Peki eğitim koçluğu sertifikası eğitim içerikleri nelerdir bazılarını şu şekilde sıralayalım: Kişilik yapısı ve türleri, sınav sistemi, eğitim sistemi, öğrenci koçluğu sistemi, aile ile etkili iletişim, ergen ile etkili iletişim, ergenlik özellikleri ve gelişim süreci, çoklu zeka kuramı, stresle başa çıkma, kariyer planlaması ve hedef belirleme, çatışma çözme becerisi, motivasyon, sorumluluk bilinci, dikkat konsantrasyon ders çalışmaya hazırlık süreci ve çalışma ortamı, etkin okuma ve dinleme ve not tutma planlı ve programlı çalışma teknikleri, zaman yönetimi, sınav teknikleri, sınava hazırlık sürecinde öğrenci takibi, öğrenciyi tanımak ve keşfetmek, pozitif yaşam becerileri, atılganlık eğitimi, kendini ifade edebilmenin önündeki engeller, öğrencinin kendini keşfetmesine yardım etmek, hayır diyebilme becerisi, analitik düşünme ve analiz edebilme yeteneğinin geliştirilmesi, problem çözebilme yeteneğinin geliştirilmesi diksiyonu, öğrencinin doğru kararı verme yeteneklerinin geliştirilebilmesi gibi eğitim içerikleri eğitim koçluğu sertifikası eğitim içerikleri arasında yer almaktadır.

 

Eğitim Koçu Olmak için Gerekli Şartlar Nelerdir?

Peki eğitim koçu olmak için gerekli şartlar nelerdir? Eğitim koçu olabilmek adına kişilerin eğitim koçluğu sertifikası sahibi olması gerekmektedir. Peki eğitim koçluğu sertifikasını kimler alabilir bazılarını şu şekilde sıralayalım: Okullarda eğitim ve öğrenci koçluğu yapmak isteyen kişiler, koçluk hizmeti vermek isteyen kişiler, eğitim koçluğu sertifikasıyla beraber takım koçluğu ve kurumsal koçluk yapmak isteyen kişiler, Milli Eğitim Bakanlığı öğretmenleri, öğrenci koçluğu sertifikası ile beraber kişilere ve çocuklara hedefleri doğrultusunda yardımcı olmak isteyen kişiler, öğrenciler ile iletişimini güçlendirmek isteyen kişiler, eğitim koşulu sertifikasıyla beraber özel eğitim kurumlarında çalışanlar, herhangi bir eğitim kurumu içerisinde çalışanlar, eğitim koçluğu sertifikasıyla beraber öğrencilerle çalışan ve çalışmak isteyen kişiler, öğrencilere yol haritası belirleme konusunda destek olmak ve fayda sağlamak isteyenler eğitim koçluğu sertifikası alabilmektedir.

 

Öğrenci Koçu Olmak İçin Gerekli Sertifikalar Nelerdir?

Öğrenci koçu olmak için gerekli sertifikalar nelerdir öğrenci koçu olabilmek adına gerekli sertifika öğrenci koçluğu eğitimi sertifikasıdır. Bu sertifikayla beraber kişiler öğrenci koçluğu yapabilmektedir.

Yorumunuz:

Ülkemizin her katmanında ve her alanda kendi kendine yeten ve sürekli geliştirebilen; birey ve toplum olarak, çağın gerekleri doğrultusunda, çok donanımlı ve yönlü genç nesilleri yetiştirmektir.

HIZLI MENÜ

BİZE ULAŞIN

Mahfesığmaz, G2 Göktekin Apartmanı, 79141. Sk. No:57, 01170 Çukurova/Adana

© Copyright 2023 All Rights Reserverd

EĞİTİM BAŞVURU FORMU
e devlet onaylı sertifika