Hikaye Anlatıcısı Ne İş Yapar ?

Hikaye anlatıcılığı eğitimi adına hikaye anlatıcısı ne iş yapar sorusu sorulmaktadır bu soruyla beraber kişiler hikaye anlatıcılığı hakkında bilgi edinir ve hikayeni anlatıcısının ne iş ve hangi konum üzerinde bulunduğu hakkında bilgi sahibi olur. Peki hikaye anlatıcısı ne iş yapar hikaye ve masal ilk çağlardan beri insanları bir araya getiren büyük bir etkiye sahiptir ateşin çevresinde yaşadıklarını anlatan ilk insanlardan dijital çağda paylaşımlarına uzanan bir etkiye kadar masal ve hikaye kavramı değerini günümüze kadar korumayı başarmıştır. İş dünyası içerisinde özellikle de yoğun rekabet ortamları çerçevesinde başarıyı yakalamak isteyen kişilerin iyi bir hikaye anlatıcısı olması çok önemlidir. İnsanlar sürekli veri ve bilgi akışına maruz kaldığından dolayı etrafında olup biten her şeye karşı dikkat dağınıklığı yaşamaya başlamıştır. Akılda kalıcı bir iz bırakmak adına iyi bir hikaye anlatıcısı olmak kritik bir öneme sahiptir. Hikaye anlatıcılığı özellikle son zamanlar içerisinde pazarlama dünyasında adından oldukça söz ettiren bir trend kavramı haline gelmiştir. Aynı zamanda hikaye anlatıcılığı hedef kitle ile iletişim kurmak bağ kurmak duygusal temas noktaları yaratmak adına hikaye eleştirme tekniklerinin kullanılması olarak da biline bilmektedir. Hikaye anlattığına kavramı ise gerçek olmayan tecrübe ve öyküler olarak zihnimizde yer etse dahi gerçek aslında öyle değildi hikaye anlatıcılığı ikna adına yapılan iletişim içerisinde sunulan verilerin müşterilerin hayatına dokunan bir süreç içerisinde var olması denilebilir. Hedef kitlenin sunulan içeriği gözünde canlandırır olabilmesi daha önce yaşadığı deneyimler ile beraber bağ kurması ve duygusal yönden uyarılması anlamını da taşımaktadır.

 

Masal Anlatıcılığı Eğitimi Sertifikası Nasıl Alınır ?

Peki masal anlatıcılığı eğitimi sertifikası nasıl alınır masal anlatıcılığı eğitimi sertifikası resmi ve özel kurumlar içerisinden alınabilmektedir. Kişiler üniversite onaylı uzmanlar tarafından hazırlanmış program dahilinde eğitim veren özel kurumlar içerisinden eğitim alarak masal anlatıcılığı eğitimi sertifikası sahibi olabilir. Bunun yanı sıra bu alandaki donanım ve bilgilere de kendilerine aktarabilirler.

 

Masal Anlatıcısı Olmak İçin Yapılması Gerekenler Nelerdir ?

Masal anlatıcısı olmak için yapılması gerekenler nelerdir masal anlatıcısı olmak adına kişilerin hikaye anlatıcılığı eğitimi alarak bu alan içerisinde sertifika sahibi olması gerekmektedir bunun yanı sıra bu alandaki bilgi ve donanımları sağlayarak mesleki yeterlilik ve sağlaması gerekmektedir yani bu alanda gereklilik duyulan şey eğitim ve eğitim sonucu alınması gereken sertifikadır

Yorumunuz:

Ülkemizin her katmanında ve her alanda kendi kendine yeten ve sürekli geliştirebilen; birey ve toplum olarak, çağın gerekleri doğrultusunda, çok donanımlı ve yönlü genç nesilleri yetiştirmektir.

HIZLI MENÜ

BİZE ULAŞIN

Mahfesığmaz, G2 Göktekin Apartmanı, 79141. Sk. No:57, 01170 Çukurova/Adana

© Copyright 2023 All Rights Reserverd

EĞİTİM BAŞVURU FORMU
e devlet onaylı sertifika