Masal Terapisi Eğitimi Nedir ?

Masal terapisi eğitimi çocuklar için tüm hayatları boyunca karşılaşabilecekleri duygusal düşünsel gelişimsel ve davranış sorunlarının aşmaları için gerekli becerileri kazandıran bir eğitim yöntemidir. Bu şekilde masal terapisi eğitimi nedir sorusunun cevabını almış masal terapisi kursları ile beraber çocukların tıpkı yetişkinler gibi kendilerini daha rahat ifade etmeleri kolay olmayacağını ve masal terapisi ile beraber çocukların sözcükleri kullanmak yerine masal ve araçlar aracılığı ile kendini ifade edebilmesi günlük hayatta baş edemediği sorunları çözebilmesi ve herhangi bir olumsuz davranışını değiştirebilmesini katılanlara ifade edilecektir. Masal terapisi sertifikası alan kursiyerler masal terapisinin diğer psikolojik yöntemlerin işe yaramadığı yerlerde yardımcı olabileceğini ve eğitim davranış düzeltme karakterlerin gelişimi ve yetiştirme problemlerin kaynağına inebilmek için çocuk masallarının içeriğini ve kaynaklarının kullanıldığı bir psikoloji yönü olduğunu öğrenir.

 

MEB Onaylı Masal Terapisi Eğitimi Kazanımları Nelerdir ?

Masal terapisi eğitimi almak isteyen kişilerin masal terapisi kurslarının kendilerine ne gibi kazanımlar katacağını öğrenmek için MEB onaylı masal terapisi eğitimi kazanımları nelerdir sorusu altında öğrenebilmektedirler. Masal terapisi eğitimi kazanımlarını sıralı yapacak olur isek şu şekilde anlatarak sıralayabiliriz: Masal terapisi asıl amaç olarak çocukların kendini duygusal olarak iyi hissetmesini sağlamaktır yani masal terapist bir okuma etkinliği değildir. Masal terapi çocukların kendilerini daha rahat ve daha düzgün bir şekilde ifade edebilmelerini sağlamaktadır. Masal terapi çocukların günlük yaşamda görmüş olduğu objeleri canlıları daha iyi davranmasına ve anlamasına yardımcı olmaktadır. Masal terapi çocukların hayatlarındaki sosyal yeteneklerinin yanı sıra aile ve çevresel iletişimlerinin de gelişimlerine arttırmasını sağlamaktadır. Masal terapi çocukların hayal dünyasını ve düşünme becerilerini geliştirmektedir. Masal terapi çocukların iç dünyasına gerek onları daha iyi bir şekilde anlamamızı sağlamaktadır. Masal terapi yeni sosyal yetenekler ve aile arasında olan ilişkileri geliştirmeyi öğretmektedir. Masal terapi kendine olan saygısını ve güvenini geliştirmeye devam ederken yeteneklerine de keşfetmesini sağlamaktadır. Masal terapi empati duygusunu ve başkalarının düşünce ve duygularına saygı göstermeyi öğretmektedir gibi kazanımlar masal terapi Eğitim alan kişilere kazandırılmaktadır.

 

En İyi Masal Terapisi Eğitimi Nereden Alınır ?

Masal terapisi eğitimi almak isteyen kişilerin en iyi masal terapisi eğitimi nereden alınır sorusu çerçevesinde eğitim alacakları kurumları seçmektedirler. En iyi eğitimi almak için belirlemiş olduğunuz koşulları sağlayan kurumlardan eğitim almanız gerekmektedir.

 

Yorumunuz:

Ülkemizin her katmanında ve her alanda kendi kendine yeten ve sürekli geliştirebilen; birey ve toplum olarak, çağın gerekleri doğrultusunda, çok donanımlı ve yönlü genç nesilleri yetiştirmektir.

HIZLI MENÜ

BİZE ULAŞIN

Mahfesığmaz, G2 Göktekin Apartmanı, 79141. Sk. No:57, 01170 Çukurova/Adana

© Copyright 2023 All Rights Reserverd

EĞİTİM BAŞVURU FORMU
e devlet onaylı sertifika