Montessori (100 Saat) Sertifika Eğitimi

Montessori Eğitimi Kaç Saat ?

Eğitimini anlatarak başlamamız gerektikleri Montessori eğitimi temel olarak bireye alan bir eğitim sistemidir ve dünyadaki en iyi eğitim modeli olarak gösterilmektedir. Yıl devirmiş bir eğitim modeli olan Montessori eğitimi günümüzde de oldukça ve hızlı bir şekilde yayılmaktadır. Açılan Montessori okulları ve bu okullarla beraber sosyal medyada sıkça insanların karşısına çıkan Montessori eğitimi günümüzde giderek popülerleştirmektedir. Kişilerin merak duyup incelemeye başladığında öğrendikçe öğrenme isteği uyandıran gerekenleri düşündüren ve her çocuğun bu eğitimden faydalanması gerektiğini düşünmektedirler ve bu düşüncede haklıdırlar çünkü çocuklar erken yaşta monitörlü eğitimleriyle birlikte kendilerini geliştirme ve hem sosyal hem de zeka açısından bir üst seviyeye çıkmaktadırlar. Bu gibi yerlerde çalışmak ve Montessori hakkında bilgi sahibi olmak isteyen kişiler ise Montessori eğitimi sertifikası programlarına katılmaları gerekmektedir ve bu sayede monitörü hakkında bilgi sahibi olmak isteyenler ve bu alan da çalışmak isteyen kişiler Montessori ve sertifikası almış olurlar. Peki Montessori ve eğitimi kaç saat genel olarak Montessori eğitimi 30 günden oluşmaktadır ve toplamda 100 saatlik bir sertifika programıdır. Eğitim programı dahilinde 100 saati bitiren kişiler sınava katılabilir ve sınav sonucunda minimum puan üstünde kalarak sertifika sahibi olabilir.

 

Montessori Eğitimi Sertifikası Nasıl Alınır ?

Montessori eğitimi sertifikası adına önemli bir soru olan Montessori eğitimi sertifikası nasıl alınır sorusunun cevabı ise şu şekildedir. Kayıt işlemleri biten kursiyerler kullanıcı adı ve şifreleri SMS e-mail yoluyla gönderilmektedir. Kullanıcı adı ve şifresi ile uzaktan eğitim platformuna giriş yapılır ders videoları, ders dokümanları ve sınav sistem üzerinde yüklü bir halde gelir eğitim süresi boyunca dilediğiniz saatlerde giriş yaparak dersleri izleyebilirsiniz eğitim süresi dolmadan en fazla bir gün önce online sınavınıza girmeli ve eğitiminizi tamamlamış olmanız gerekmektedir.

 

Montessori Eğitimi Sertifikası Kimler Alabilir ?

Montessori eğitimi sertifikasını kimler alabilir denirse şöyle sıralayabiliriz: Doktorlar, hemşireler, psikologlar, sosyologlar, aile danışmanları, öğretmenler, rehber öğretmenler, çocuk gelişimcileri, anaokulu öğretmenleri, sosyal hizmet uzmanları, Montessori ile ilgi besleyen ve bu alanda kendini geliştirmek isteyen bütün kişiler bu eğitime katılabilir ve eğitim sonucu sertifika sahibi olabilir yani herhangi bir ön koşul bulundurmamaktadır denilebilir. Bu sayede popüler olan bu dalın koşul bulundurmaması da bu eğitim programlarının popülerliğini arttırmaktadır.

Yorumunuz:

Ülkemizin her katmanında ve her alanda kendi kendine yeten ve sürekli geliştirebilen; birey ve toplum olarak, çağın gerekleri doğrultusunda, çok donanımlı ve yönlü genç nesilleri yetiştirmektir.

HIZLI MENÜ

BİZE ULAŞIN

Mahfesığmaz, G2 Göktekin Apartmanı, 79141. Sk. No:57, 01170 Çukurova/Adana

© Copyright 2023 All Rights Reserverd

EĞİTİM BAŞVURU FORMU
e devlet onaylı sertifika