Robotik Kodlama Sertifikası ve Eğitim Programı Online

Robotik Kodlama Sertifika Eğitimi

Robotik Kodlama Sertifikası Ne İşe Yarar ?

Robotik kodlama sertifikası ne işe yarar bu sorunun altında robotik kodlama sertifikası almış olan veya robotik kodlama sertifikası almak isteyen kişilerin sertifika ile beraber hangi alanlarda çalışabileceğini veya neler yapabileceğini öğrenebileceği bir sorudur. O yüzden bu soru robotik kodlamayla ilgilenen kişiler adına büyük bir önem taşımaktadır. Peki robotik kodlama sertifikası ne işe yarar sorusunun cevabı nedir ? Mesleki yeterliliğini yerine getiren kişiler devlet okullarında ve özel kol işlerde çalışabilir. Milli Eğitim Bakanlığında kurs ve egzersiz açabilir robotik etkinlikler düzenleyebilir, robotik atölyesi açabilir, etüt merkezlerinde, satranç merkezlerinde, zeka oyunlarına ek olarak ders verebilir, halk eğitim merkezlerinde kurs açabilir, robotik atölyesi açabilir, mesleki yeterliliğini getiren kişiler bu alanlarda meslek sahibi olabilirler.

 

MEB Onaylı Robotik Kodlama Sertifikası İçeriği Nelerdir ?

Peki MEB onaylı robotik kodlama sertifikası içeriği nelerdir kişilerin sorması gereken bir soru olan robotik kodlama sertifikası eğitim içeriği kişilerin bu alanda hangi konular üzerinde uzmanlaşma olacağı hakkında bilgi vermektedir. Peki bu eğitim içeriklerinden bazılarını sayacak olursak  şunları sayabiliriz: Ordu, süper yarış, d193 algoritmaları, kodlama eğitimi, robotik kodlama eğitimine giriş, kodlama nasıl öğrenilir, fonksiyonlar döngü yapıları, kodlama dili öğrenme, JS Google bloke labirent, Google bloke bulmaca, Google bloke oyunlar eğitim havuzu, 1 – 10 Google bloke oyunlar, film 1 – 10 Google bloke oyunlar, müzik 1 – 9 kod.org tanıtım, org labirent S21 – 8 kod.org, labirent D2-9 audio giriş, audio çeşitleri, audio tinker cad, LCD audio tinker, kent melodisi, audio tinker, kentsel bu audi nothing, audio deneysel, audi nothing kararına, audio tinkercad yanıp sönme, audio IDE tanıtım, audio IDE kurulumu, arduino tinkercad dalgalanmaları kaldırma, arduino tinkercad, gecikmesiz yanım sönme, audio tinkercad, analog giriş ve seri okuma, audi nothing durum değişikliği algılama, audio kodlama ve robotik eğitmenliği, audio track ye ton perde izleyici, audio tinkercad ve optiksel audiophile melodisi gibi eğitim içerikleri robotik kodlama sertifikası eğitim içerikleri arasında bulunmaktadır.

 

Robotik Kodlama Sertifikası Nasıl Alınır ?

Robotik kodlama sertifikası nasıl alınır robotik kodlama sertifikasını almak için üniversite onaylı uzmanlar tarafından hazırlanmış olan bir programa sahip ve bu program dahilinde eğitim veren eğitim kurumlarından sertifika almanız gerekmektedir.

Yorumunuz:

Ülkemizin her katmanında ve her alanda kendi kendine yeten ve sürekli geliştirebilen; birey ve toplum olarak, çağın gerekleri doğrultusunda, çok donanımlı ve yönlü genç nesilleri yetiştirmektir.

HIZLI MENÜ

BİZE ULAŞIN

Mahfesığmaz, G2 Göktekin Apartmanı, 79141. Sk. No:57, 01170 Çukurova/Adana

© Copyright 2023 All Rights Reserverd

EĞİTİM BAŞVURU FORMU
e devlet onaylı sertifika