Satranç Eğitmeni Olma Şartları Nedir?

Satranç eğitmenliği adına satranç eğitmen olma şartları nedir sorusu sorulmakta ve bu soru doğrultusunda kişiler satranç eğitmenliği hakkında bilgi sahibi olmakta ve bu alanında çalışabilmek adına nelerin gerekli olduğunu bilmektedir. Peki satranç eğitmeni olma şartları nedir satranç eğitmeni olma şartı satranç eğitmenliği eğitim sertifika kursunu tamamlayarak satranç eğitmenliği sertifikası sahibi olmanız gerekmektedir. Bu sertifika ile beraber satranç eğitmeni olabilir ve satranç eğitmenliği adı altında çalışabilirsiniz. Peki satranç eğitmenliği eğitimi sertifika kursu nedir, satranç eğitmen eğitimi sertifika kursu programı sonunda alınmış olan satranç eğitmeni sertifikası ile Milli Eğitim Bakanlığı içerisinde kişiler egzersiz açabilmektedir. Satranç eğitmenliği aldığınız bu kurs ile beraber Milli Eğitim Bakanlığı’nda görev yapan öğretmenler egzersiz açabilir seçmeli derste eğitici olarak katılabilmektedir. Milli Eğitim Bakanlığı’nda görev almayan eğitimciler ise özel kurum ve kuruluş içerisinde satranç eğitmeni olarak çalışabilmektedir. Satranç eğitmenliği sertifika programındaki dersler Milli Eğitim Bakanlığı talim terbiye kurulu 2010 / 49 sayılı genelge kapsamı içerisinde satranç başlığına uygun bir şekilde verilecektir. Satranç eğitmenlik belgesi aldıktan sonra kişiler sahip oldukları unvan ve belgeyle beraber satranç eğitimi olarak çalışabilir ve bu alan içerisinde kendini yeni bir istihdam sahası oluşturabilmektedir.

 

En İyi Satranç Eğitmenlik Eğitimi Nereden Alınır?

Peki en iyi satranç eğitmenlik eğitimi nereden alınır en iyi satranç eğitmenlik eğitimi üniversite onaylı ve uzmanlar tarafından hazırlanmış bir program dahilinde eğitim veren kurumlar içerisinden eğitim aldığınız takdirde kendiniz adına oldukça etkili ve kaliteli bir eğitim alabilme şansınız bulunmaktadır. Bunun yanı sıra kişiler kendi adlarına gerekli koşulları sağlayan ve hem eğitim hem de koşul bazında kendilerine uygun olduğu takdirde eğitim aldıkları zaman kendileri adına en iyi eğitimi alabilmeleri de mümkündür. Bu eğitimle beraber kişiler bu alandaki donanımlarını ve bilgi birikimini artırabilmektedir.

 

Satranç Eğitmenliği Sertifikası Nasıl Alınır?

Satranç eğitmenliği sertifikası nasıl alınır satranç öğretmene olabilmek ve okulunuzda veya Halk Eğitim merkezleri içerisinde satranç kursu ve egzersiz açmak adına detaylı bir eğitim görmeniz gerekmektedir. Eğitim kurumları içerisinde eğitmen olarak görev alan kişilerin çoğu ulusal veya uluslararası turnuvalar içerisinde ülkesini temsil etmiş ve lisansını almış sporcular tarafından verilmektedir. Fakat bunların sayısı oldukça yetersiz bir durumdadır. Bulunduğunuz okul içerisinde egzersiz açmak veya kurs açmak adına lisanslı sporcu değilseniz üniversite onaylı satranç eğitmenliği sertifikası veya Milli Eğitim Bakanlığı satranç eğitmenliği sertifikasına ihtiyaç duyan olabilmektesinizdir. Sertifikayı almak adına da kurumlar üzerinden başvuru yapabilir ve bu doğrultuda eğitim alarak sertifika sahibi olabilirsiniz.

Ülkemizin her katmanında ve her alanda kendi kendine yeten ve sürekli geliştirebilen; birey ve toplum olarak, çağın gerekleri doğrultusunda, çok donanımlı ve yönlü genç nesilleri yetiştirmektir.

HIZLI MENÜ

BİZE ULAŞIN

Mahfesığmaz, G2 Göktekin Apartmanı, 79141. Sk. No:57, 01170 Çukurova/Adana

© Copyright 2023 All Rights Reserverd

EĞİTİM BAŞVURU FORMU
e devlet onaylı sertifika