Uyku Danışmanı Nerelerde Çalışabilir ?

Uyku danışmanları nerelerde çalışabilir. Uyku danışmanlık sertifikası aldıktan sonra kişiler uyku danışmanlığı alanı ve mesleki yeterliliği açısından gerekli olan bütün koşulları sağladığı takdirde bazı alanlarda çalışabilirler bu alanları sayacak olursak şu şekilde nasıl bir ortamda çalışabileceklerini sıralayabiliriz: Anne-babalara uyku danışmanlığı yapabilirler, profesyonel olarak uyku danışmanlığı yapabilirler, uyku eğitmenliği eğitim sertifikası ile uyku eğitmenliği yapabilirler, uyku danışmanlığı sertifikasıyla uyku merkezlerinde çalışabilirler, uyku eğitimi üzerine seminer ve çalışmalarda bulunabilirler, uyku danışmanlığı eğitim sertifikası ile uyku koçu olarak çalışabilirler, uyku eğitmenlik eğitimi sertifikası ile belediyelere uyku koçluğu eğitmenliği projeleri yapabilirler bu gibi alanlar içerisinde uyku danışmanı olan kişiler istihdam sağlayabilir ve çalışabilirler.

 

Bebek Uyku Danışmanlığı Nasıl Yapılır ?

Bebek uyku danışmanlığı nasıl yapılır bebek uyku danışmanları ebeveynlere nasıl bir uyku eğitimi tekniği izleyeceklerini gösterebilmektedir. Bu teknikler içerisinden ebeveynlere bazı bilgiler aktarılarak bebeklere uyku eğitiminin nasıl verileceğine gösterebilmektedir. Peki bebeklere uyku eğitimi nasıl verilir şu şekilde anlatabiliriz: Bebeğin uyku alışkanlıklarını değiştirirken öncelik olarak ebeveynlerin hazırlıklı ve istekli olması gerekmektedir. Sabır ve kararlılık bu süreç için oldukça önemli bir durumdur ve bebeğin uyku eğitimine keskin değişimler yerine yumuşak geçişler ile başlayabilir. Adım adım değişiklik yapmak için bebek için oldukça önemlidir. Bebekle tensel temasın hiçbir şekilde kesilmemesi gerekmektedir ve bu temas bebekleri oldukça sakinleştirmektedir. Bebeği yatağa yatırdığınız takdirde sırtını okşayabilir, ninni söyleyerek onlara huzur verebilirsiniz. Yatmadan önce yaptığın edilmiş olabileceğiniz bir ılık banyo ile masajın bebeği daha iyi bir uyku geçişi kolaylığı sağlamasını sağlayabilirsiniz ve bunun gibi bebek masajı ile eğitimiyle ilgili bilgileri bebek danışmanları kişilere aktarılmaktadır.

 

Uyku Danışmanlık Sertifikası Nasıl Alınır ?

Uyku danışmanlık sertifikası nasıl alınır üniversite iş birliğiyle hazırlanmış olan uyku eğitmenlik eğitimi programları dahilinde kurs veren eğitim kurumlarına katılıp sertifika alabilirsiniz üniversite onaylı uyku eğitimli alındıktan sonra eğitim sonu yapılan uyku danışmanlığı sınavı başarıyla tamamlandığı takdirde 120 saatlik üniversite onaylı uyku koçluğu eğitmenliği sertifikası kazanmaktasınız. Alınan bu sertifika dahilinde kişiler uyku eğitimi, uyku danışmanı, uyku koçu unvanları adı altında uyku eğitmenliği, uyku danışmanlığı, uyku koçluğu yapabilir yani uyku danışmanlığı sertifikası aslında çok yönlü bir sertifikadır bu eğitimi aldıktan sonra sertifika sahibi olduğunuz takdirde iş alanı olarak kişilerin oldukça fazla bir istihdam alanına sahip olduğunu söyleyebiliriz.

Yorumunuz:

Ülkemizin her katmanında ve her alanda kendi kendine yeten ve sürekli geliştirebilen; birey ve toplum olarak, çağın gerekleri doğrultusunda, çok donanımlı ve yönlü genç nesilleri yetiştirmektir.

HIZLI MENÜ

BİZE ULAŞIN

Mahfesığmaz, G2 Göktekin Apartmanı, 79141. Sk. No:57, 01170 Çukurova/Adana

© Copyright 2023 All Rights Reserverd

EĞİTİM BAŞVURU FORMU
e devlet onaylı sertifika