Uzaktan Masal Anlatıcılığı Eğitimi Sertifikası Nedir?

Uzaktan Masal Anlatıcılığı Eğitimi sertifikası nedir? Hikaye masal anlatıcılığı eğitimi masallar ve hikayeler ile beraber çocukları geleceğe hazırlamayı ve geleceğini inşa etmeleri yolunda onlara yardımcı olacağı eğitimlerin verildiği bir kurs programıdır. Hikaye ve masal anlatıcılığı eğitimiyle beraber yaş gruplarının gelişimsel özelliklerine göre masal seçmeyi ve masalı o yaş türüne göre nasıl anlatılması gerektiği öğretilmektedir. Aynı zamanda bu eğitim de farklı gruplara uygun masal oyunları ve ritüeller ile beraber masal saatlerimizi nasıl daha zengin hale getireceğimizin yolları da kişilere anlatılmaktadır. Tüm bunlarla beraber birlikte masal anlatıcılığı eğitiminde farklı yaş grupları içerisinde uygun masallar anlatılmaktadır. Masallar ve hikayeler günümüz eğitim ortamları içerisinde başta olmak üzere etkili bir halde sosyal olan her ortam içerisinde yer verilmektedir. Hikaye ve masal çocukların kişiliklerinin görsellerinin ve duyularının körelmesi gibi problemlerin önüne geçmektedir. Hikaye masal anlatımı ile beraber çocuklarda duygu düşünüyor ve problem çözme becerisi gelişmektedir. Aynı zamanda çocukların sosyalleşme birey olmaz ve bedensel farkındalıklarının da gelişmesine katkı sağlamaktadır. Hikaye ve masal dinlemeden büyüyen çocukların olmadığı gibi masal ve hikaye anlatmadan çocuk büyüten ya da eğiten de yoktur. İşte masal ve hikayenin öğretici eğitici ve gizemli dünyasından yararlanabilmek adına Uzaktan Masal Anlatıcılığı Eğitimi Sertifikası programları bulunmaktadır. Buradan tamamlayacağınız eğitimle beraber masal anlatıcılığı eğitimi sertifikası kazanmaktasınız.

 

Masal Anlatıcılığı Eğitimi İçeriği Nelerdir?

Masal anlatıcılığı eğitim içeriği nelerdir Uzaktan Masal Anlatıcılığı Eğitimi içerikleri masal anlatıcıları eğitimi adına oldukça önemlidir çünkü bu eğitim içerikleriyle beraber kişileri masal anlatıcılığı eğitim içerisinde donanımlı bir hale gelmeleri adına bir gereksinimdir. Peki masal anlatıcılığı eğitimi içeriği nelerdir bazılarını şu şekilde sıralayalım: Hafıza tekniklere masal okuma, masal okumayı sonlandırma, masal okuma örnekleri, örnek masal okumaları, masal, masal anlatıcılığının amacı, Türkiye de bir yanında masal, masalların atıcının işlemleri, anlatım teknikleri, anlatım biçimleri, beden farkındalığı, mekan farkındalığı beden ve mekan ilişkisi gibi eğitim içerikleri masal anlatıcılığı eğitimi içerikleri arasında yer almaktadır.

 

Masal Anlatıcılığı Eğitimi Nereden Alınır?

Masal anlatıcılığı eğitimine neden alanına masal anlatıcılığı eğitimi üniversite onaylı uzmanlar tarafından hazırlanmış bir program dahilinde kurs veren kurumlar tarafından alınabilmektedir. Bu kurs kurumlarından alınan eğitimle beraber kişiler mesleki yeterliliği kazanmanın yanı sıra masal anlatıcılığı eğitimi sertifikası sahibi olmaktadır.

 

Eğitimimizi İncelemek İçin: https://kariyerpoliklinigi.com/urun/masal-terapisi-sertifika-egitimi/

Yorumunuz:

Ülkemizin her katmanında ve her alanda kendi kendine yeten ve sürekli geliştirebilen; birey ve toplum olarak, çağın gerekleri doğrultusunda, çok donanımlı ve yönlü genç nesilleri yetiştirmektir.

HIZLI MENÜ

BİZE ULAŞIN

Mahfesığmaz, G2 Göktekin Apartmanı, 79141. Sk. No:57, 01170 Çukurova/Adana

© Copyright 2023 All Rights Reserverd

EĞİTİM BAŞVURU FORMU
e devlet onaylı sertifika