yaratıcı drama liderliği ve uygulayıcılığı sertifikası

Özel okullarda ve devlet okullarında yaratıcı drama lideri çalıştırma zorunluluğu olduğundan öğretmenler veya eğitim alanlar sertifika ile ders verebilir. Yaratıcı drama liderliği eğitimi almış bir kimse seçmeli derse girip ders dışı egzersiz açabilir. Çocuğun oyunlar ve müzik eşliğinde canlandırma yeteneklerini kullandığı çalışmalar bütününe yaratıcı drama denir. Yaratıcı drama liderliği eğitimi alanlar okul öncesi kurumdan ortaokul düzeyine kadar ders verip egzersiz açabilir.

Yaratıcı drama liderliği eğitimi yetişkinlerde de kullanılabilir. Karakter gelişimini desteklediğinden yaratıcı düşünmeyi geliştirmek, toplum önünde konuşmak isteyenler de eğitim alabilir. Yaratıcı drama liderliği eğitimi, bir tür eğitmen eğitimidir. Yaratıcı drama liderliği sertifikası ile gelirinizi de artırırsınız.

Yaratıcı Drama Lideri Olma Şartları

Yaratıcı drama lideri veya yaratıcı drama eğitmeni işlev olarak aynı şeyi yapar. Yaratıcı drama lideri olma şartları yerine getirildikten sonra aktif olarak çalışırsınız. Kurumlarda yaratıcı drama dersi vermek için öğretmen olmanız gerekmez. Yaratıcı drama lideri olma şartları taşıyıp eğitim alanlar ders verir.

  • Okuryazar olmak
  • Yaratıcı drama liderliği eğitimi verecek yeterlilikte olmak
  • Yaratıcı drama liderliği sertifikası ve eğitimi almak

Kimler Yaratıcı Drama Eğitmeni Olabilir?

Yaratıcı drama eğitmeni, eğitimlerde aktarılan bilgileri kavrayıp çocuklara aktarabilmelidir. Kimler yaratıcı drama eğitmeni olabilir merakındaysanız herkesin lider olabileceğini bilin.

Oyunculuğa ve sahne sanatlarına ilgi duymak yaratıcı drama lideri olmak için yetersizdir. Kimler yaratıcı drama eğitmeni olabilir sorusunun cevabı herkes olsa da yaratıcı drama liderliği sertifikası almanız en önemli şarttır. İş başvurusu yaptığınızda veya özgeçmişinizi doldurduğunuzda yaratıcı drama liderliği sertifikası sunduğunuzda seçilme şansınız yüksektir. Üstelik devlet üniversitesi onaylı yaratıcı drama liderliği sertifikası alırsanız bu şansınız daha da katlanır. Üniversite ile ortak çalışma yapan sertifika merkezlerinin eğitimleri diğer kurumlardan çok daha iyidir.

Yaratıcı Drama Liderliği Sertifikası

Çocuklara oyun sergileme, metin yazma ve konuşma yapma becerileri kazandıran yaratıcı drama dersleridir. Yaratıcı drama liderliği sertifikası aldıktan sonra çocukluk dönemlerine uygun şekilde ders verirsiniz. Etkinlik oluşturabilir, çocukların zihinsel ve ruhsal gelişimini desteklersiniz. Yaratıcı drama liderliği sertifikası ömür boyu geçerli belge olduğundan tekrar sertifika almazsınız.

Yorumunuz:

Ülkemizin her katmanında ve her alanda kendi kendine yeten ve sürekli geliştirebilen; birey ve toplum olarak, çağın gerekleri doğrultusunda, çok donanımlı ve yönlü genç nesilleri yetiştirmektir.

HIZLI MENÜ

BİZE ULAŞIN

Mahfesığmaz, G2 Göktekin Apartmanı, 79141. Sk. No:57, 01170 Çukurova/Adana

© Copyright 2023 All Rights Reserverd

EĞİTİM BAŞVURU FORMU
e devlet onaylı sertifika