Yasam-Koclugu-Sertifika-Egitimi

Kişinin yaşamını düzenleyen ve mutlu olmasını sağlayan kişiye yaşam koçu denir. Yaşam koçu, kişinin hedeflerine ulaşıp düzenli bir hayat yaşayabilmesine yardımcı olur. Yaşam koçluğu sertifikası alan kişiler bireysel veya grup danışmanlığı vererek hizmet edebilir. Bunun karşılığında maddi olarak kazanç da sağlanır.

Devlet üniversitesi onaylı yaşam koçluğu sertifikası alarak hem kendinize hem de başkalarına faydalı olabilirsiniz. Uzaktan eğitim yaşam koçluğu sertifikası almak için çok iyi fırsattır. Üstelik Ömür Boyu Eğitim bunu akademik düzeyde sağlar. Devlet üniversitesi ile çalıştığı programlardan mezun olduğunuzda uluslararası geçerli yaşam koçluğu sertifikası bile alırsınız.

Yaşam Koçluğu Sertifikası MEB Onaylı

Bireylerde yaşam motivasyonunu sağlama, çalışma hayatında başarılı olma için koç yardımı gerekebilir. Yaşam koçluğu sertifikası MEB onaylı alınarak danışmanlık verebilirsiniz. Süpervizyon ve uygulama eğitimleri de alabileceğiniz yaşam koçluğu sertifikası MEB onaylı ise özgeçmişinizde kullanırsınız. Eğitim almak tek başına yeterli olmayıp sertifika ile iş başvurusu yapmalısınız. Koçluk merkezi, danışma merkezi gibi yerlerde yaşam koçluğu sertifikası olanlar çalışır.

Yaşam koçluğu sertifikası MEB onaylı veya üniversite onaylı alınabilir. Üniversite onaylı yaşam koçluğu sertifikası sahibi olduğunuzda yurt dışında da danışmanlık yaparsınız.

Kimler Yaşam Koçu Olabilir?

Koçluk hizmetleri yasalarımız gereği meslek olarak kabul edildiğinden eğitim alınması zorunludur. Yaşam koçluğu eğitimi tek başına yeterli olmadığından yaşam koçluğu sertifikası da kurs bitiminde verilmelidir. Kimler yaşam koçu olabilir merakındaysanız eğitim ve sertifika sahibi olan herkesin yaşam koçluğu yapabileceği bilinmelidir.

Kimler yaşam koçu olabilir sorusunun cevabı herkestir. Lakin lisans mezunları veya koçluk mesleğinde kendini yetiştirmiş kişiler yaşam koçu olursa profesyonel olarak danışmanlık vereceklerdir. Kimler yaşam koçu olabilir ise o kişilerin eğitim alıp hayat standardını yükseltmesi mümkündür.

Yaşam Koçu Neler Yapar?

Yaşam koçu neler yapar araştırmasına girdiğinizde danışanına çok fazla alanda destek olduğu görülecektir. Yaşam koçu;

  • Kişinin fiziksel, ruhsal ve zihinsel potansiyelini keşfetmesine yardımcı olur.
  • Danışanın akademik hayatında ve çalışma ortamında başarılı olmasını sağlar.
  • Bireyin hedeflerini gerçekleştirmesi ve kariyerinde yükselmesi için yol gösterir.
  • Sağlıklı yaşam sürmesine, insan ilişkilerini geliştirmesine yardımcı olur.

Ülkemizin her katmanında ve her alanda kendi kendine yeten ve sürekli geliştirebilen; birey ve toplum olarak, çağın gerekleri doğrultusunda, çok donanımlı ve yönlü genç nesilleri yetiştirmektir.

HIZLI MENÜ

BİZE ULAŞIN

Mahfesığmaz, G2 Göktekin Apartmanı, 79141. Sk. No:57, 01170 Çukurova/Adana

© Copyright 2023 All Rights Reserverd

EĞİTİM BAŞVURU FORMU
e devlet onaylı sertifika